2.Etap D Bölgesinde Sınır İhlali

Seçim sürecinde de gündeme getirdiğimiz ve üzerinde önemle durduğumuz, yönetime geldiğimiz günden itibaren çalışmalarına başladığımız  sitemizin çevresinin kapatılması projesine başlamış ve devam etmekteyiz.

Başakşehir 2.Etap Yönetimi olarak sitemizin çevresinin kapatılarak; güvenliğin arttırılması ve site sınırlarımızın belirlenerek korunması amacıyla başlatılan  sitenin çevrelenmesi projesi kapsamında yapılan çalışma ve ölçümlerde; komşu  sınırımız bulunan Arterium ile aramızda sınır ihlali olduğu tespit edilmiştir.

2.etap-sinir-ihlali-620x465

Bölge olarak; resimde görünen D bölgesinin kavşakla olan köşesindeki giriş kapısında meydana gelen ihlal, Arterium araç yolunun sitemiz sınırları içerisine yapılması şeklinde oluşmuştur.

Aslen Arterium’da bulunan ve MADO tarafından açık alan teras olarak kullanılan bölgenin yol olması gerekirken;  yol, teras olarak kullanılmış;  2.Etap sınırı içerisine ise araç girişi ve yol yapıldığı tespit edilmiştir.

IMG_1291-620x465

 

 

Yapılmış olan bu yapıların, sitemiz sınırlarını ihlal etmesiyle ilgili Yönetim olarak hemen harekete geçilerek  resmi ölçüm ve tespitler yapılmış,gerekli işlemler başlatılmıştır.

Bu ihlalin nasıl gerçekleştiği, geçmiş yönetim tarafından izin verilip verilmediği yada fark edilip edilmediği de araştırılmaktadır. Konuyla ilgili bilgi ve belgeler araştırılmakta, 2.Etabın haklarını savunmak amacıyla gerek görüldüğünde hukuki yollara başvurma hakkımızı saklı tutmaktayız.

 

IMG_1292

 

Bu durum; 2.Etap olarak sürekli değişen ve gelişen çevremizi dikkatle takip etmemiz gerektiğini  bir kez daha göstermiştir. Özellikle kendi bölge ve komşu olduğumuz bölgelerdeki gelişmelere karşı kayıtsız kalmamalıyız.

Özellikle sitemizin çevresinin kapatılmasına karşı çıkan bazı çevrelerin bu ve benzeri durumları da değerlendirmelerini bekliyoruz.

 

IMG_1302

 

Sitemiz sınırlarının belirlenmesi, korunması ve sitemiz güvenliğinin arttırılması amaçlanan projenin ne kadar gerekli ve hayati olduğu da bu olayla bir kez daha kanıtlandığını düşünmekteyiz.

Başakşehir 2.Etap
Toplu Yapı Yönetimi