2. Etap’ta neler oluyor?

Sitemiz için son zamanlarda tv yayın merkezimizin kurulması ve tv yayınlarının çeşitlendirilmesi işlerine başlanmıştır;
1. Etapta bulunan analog tv yayın merkezi maalesef çökmüştür. 1. Etap Site Yönetimi bu merkezi terk ettikten sonra buradaki yayın hizmetinin yürütülmesi çok güç hale gelmiştir. Zaten Merkezin bizim etapımıza uzak olmasından dolayı yayın kalite değerlerinde de ciddi düşüklükler söz konusuydu.
Sonuçta 2. Etap olarak kendi binamızda kendimize özel yayın merkezimizi kurma zorunluluğu doğmuştur. Büyük uğraş ve araştırmalar sonucunda bu işleri yapabilecek firmalar tespit edilmiş olup bunlardan en avantajlı olan ile anlaşma yapılmıştır.
Tv yayını projesi 3 aşamadan oluşmaktadır.

1.AŞAMA
1. Aşamada; 2. Etap site Yönetim binası içinde bir tv yayın merkezi oluşturulmuştur. 2013 Mayıs ayının ortalarında faaliyete geçen analog yayın sisteminde şimdilik 34 kanal bulunmaktadır. 3. aşamaya geçildiğinde bu kanal sayısı bir miktar azaltılacaktır.
Bu aşamada aynı zamanda; Site içinde ortak alan kablo alt yapısının kontrol edilmesi ve gereken yeni düzenlemelerin yapılması ile bozuklukların giderilmesi gerçekleştirilmiştir. Sonuç olarak tespit edilen tüm alt yapı sorunları giderilmiştir.
Tv Yayın Merkezi 2.Etap’a taşınıyor.

tv1-1tv1-2tv1-3tv1-4

tv1-5tv2-1tv2-3tv2-4

tv2-5tv2-7tv2-9tv2-10

 

 

 

2.AŞAMA

2. Aşamada  blok içlerindeki yayın dağıtım panolarının yeniden düzenlenmesi, eksikliklerin giderilmesi ve bozuk olan parçaların değiştirilmesi işleri 24 Mayıs 2013 tarihinde başlamış olup devam etmektedir.  Bu aşamadaolması gerektiği gibi;  blok çatılarında bulunan uydu yayını da tüm dairelere bedelsiz olarak verilecektir.  Bütün yayın sistemleri tek panoda toplanacak ve buradan dağıtımı yapılacaktır. Sonuç olarak tüm daireler için tek tip uygulama esası getirilmiştir.

Blok tv yayın panoları eski hali:

tv3-5 tv3-6 tv3-7 tv3-1

3.AŞAMA
3. Aşamada; Analog ve uydu yayın sistemi üzerine dijital yayın sistemi eklenecektir. Bu sistemde yaklaşık 200 kanal bulunacak ve HD kalitesinde olacaktır.
Bu yayında hiçbir kısıtlama olmadan aynı anda evin her odasında seyredilebilecektir. Tabiî ki her bağlanacak televizyon için bir digital uydu alıcısına ihtiyaç olabilir. Bazı yeni LED televizyonlarda digital uydu alıcısına da ihtiyaç olmayacaktır.
Bu yayın sistemi de yine olması gerektiği gibi standart olarak tüm dairelere bedelsiz olarak verilecektir.
Sonuç olarak tüm dairelerde analog, uydu ve dijital yayın hepsi birlikte standart olarak verilecektir.
Ayrıca site yönetimine ait bir yayın kanalı da oluşturulacaktır. Bu kanal vasıtası ile sitemizle ilgili tüm olaylar yansıtılmaya çalışılacaktır. İhaleler, temsilciler kurulu toplantıları ve hatta yönetim ve denetim seçim toplantıları bile naklen verilebilir olacaktır.

tv3-10tv3-12tv3-13tv3-14

Tüm komşularımıza hayırlı olsun.

Saygılarımla,
Site Yönetim Kurulu Üyesi
İskender AKMEŞE